Kokie metalo gaminiai šiuo metu yra populiariausi?

Istoriškai metalas naudojamas jau nuo seniausių laikų – iš jo buvo gaminami įvairiausi ginklai, šarvai, medžioklės įrankiai. Metalas tarnavo ir papuošalų pavidalu, iš jo pagamintais įrankiais buvo apdorojamas maistas, statomos įvairios konstrukcijos, baldai. Metalo meistrai buvo vertinami ir gerbiami. Šiandiena taip pat neįsivaizduojama be gaminių iš metalo, būtent nuo metalo gaminių pradedamas mechaninės inžinerijos, automobilių, laivų, aeronautikos, statybos ir konstravimo pramonės šakų produkcijos kūrimas. Kasdienybėje metalo taip pat gausu, iš jo gaminami buitinės technikos prietaisų dalys, vamzdžiai, tvoros, laiptų konstrukcijos, sudėtingi mechanizmai, mašinos ir įvairūs prietaisai.

 

Augant gamybos pramonės paklausai, atsirandant patogesniems apdirbimo prietaisams metalo gamyba tapo dar paprastesnė, tačiau reikalaujanti daug kruopštumo ir tikslumo. Pirmiausia reikalinga išmokti dirbti profesionaliais metalo karpymo, pjaustymo, šlifavimo, virinimo ir kitais prietaisais, žinoti skirtingų metalų savybes ir ilgą laiką tobulinti savo įgūdžius. Kita pramonės dalis seniai išaugo ir žmogaus rankų jau nebeužtenka gamybos užsakymams įvykdyti. Plečiantis metalo rinkai ir augant konkurencijai, metalo apdirbimo gamyklos ieško sprendimų, kurie padėtų įgyvendinti vis augantį užsakymų skaičių, modernizuoti techniką, pagreitinti darbo apimtis neprarandant kokybės rodiklių. Per pastaruosius metus pramonės metalo gaminių (išskyrus mašinas ir įrenginius) eksportas išaugo ir siekė (42,4%).

 

Metalo gaminių įvairovė yra stulbinanti, o metalo gaminių populiarumą ir paklausą diktuoja pasaulinės tendencijos, namų interjero mados ar naujausių technologijų sukurtos sistemos, pritaikomos kasdieninėje veikloje, todėl metalo gaminių gamintojai privalo nuolat sekti naujausias tendencijas, gamybos technologijas ir neatsilikti nuo rinkos diktuojamų poreikių. Metalo gaminiai skiriasi savo konstrukcija ir apdirbimu. Metalo gaminiai gali būti gaminami iš juodo, aliuminio, nerūdijančio ir cinkuoto plieno, priklauso nuo užsakovo vizijos, aplinkos sąlygų, kurių bus veikiami. Metalas gali būti dažomas ir padengiamas korozijai atspariomis medžiagomis, taip ilgą laiką jis išlieka norimos išvaizdos net ir eksploatuojant jį lauke lyjant lietui ar esant drėgmei.

 

Užsienio rinkų pasitikėjimą Lietuvoje gaminama produkcija ir jos kokybe įrodo kasmet augančios eksporto apimtys. Savo gaminius į užsienio šalis eksportuoja didelė dalis įmonių. Populiariausi produktai išlieka įvairios paskirties metalinės konstrukcijos, langai ir durys. Šių gaminių populiarumas palaipsniui didėjo ir pasiekė gana ryšią dalį eksporto sudėtyje. Toliau pagal populiarumą rikiuojasi kiti įvairūs gaminiai, kurie apjungiami į vieną grupę, narvai, voljerai, kopėčios ir kitos nesudėtingos konstrukcijos prekės iš metalo. Reikšmingą dalį sudaro vamzdžiai iš geležies ar plieno, toliau rikiuojasi smuklūs namų apyvokos daiktai, tokie kaip varžtai, smeigtukai, sąvaržos, sraigtai, medsraigčiai, varžtai ir kniedės. Populiarūs ir nestandartinių matmenų produktai, kurie eksportuojami į kitas šalis, tai įvairios talpos metaliniai rezervuarai iki 300 litrų, naudojami statyboms, įrengimo, remonto darbams. Lietiniai gaminiai Lietuvoje dažnai yra prilyginami vienoms populiariausių prekių ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, todėl lietinių gaminių eksportas yra pakankamai aukštoje pozicijoje. Kaip ir radiatoriai bei jų dalys. Kitos prekės užima ryškiai žemesnes pozicijas eksporto prekių grupėje, tačiau jų populiarumas nė kiek ne mažesnis, tarp tokių prekių yra statinės, kurios talpina daugiau nei 300 litrų, stalo, virtuvės, namų reikmenys, grandinės ir jų dalys, lynai, kabeliai be izoliacijos. besiūliai vamzdžiai, grotelės, tinklai, aptvarai, krosnys, viryklės, židiniai ir jų konstrukcijos, dujų talpyklos, geležinkelio dalys, santechnikos įranga ir jų dalys, atraminės konstrukcijos, spyruoklės ir lingių dalys, plokštės, spygliuota, supinta viela, didelių matmenų vamzdžiai. Matoma, kad gamybos technologijos leidžia gamintojams plėsti savo siūlomų prekių asortimentą ir geriau išpildyti užsakovų reikalavimus, tai leidžia modernizuotos gamybos grandinės ir lankstus požiūris į darbą.